Skautskú košeľu a vybavenie nájdete na stránke www.scoutshop.sk

Rovnošaty
Publikácie
Doplnky

Rovnošata a výbava skauta patrí k jeho identifikácii a možnosti stotožňovať sa s týmto hnutím.  Oficiálna stránka www.scoutshop.sk prevádzkovaná ústredím SLSK Vám ponúka všetko čo potrebujete k správnemu skautovaniu a osobnému napredovaniu.

• – rovnošaty
  • – publikácie
  • – doplnky a iné

Základom skautskej praxe je pobyt v prírode

Oheň a teplo.

Veci, ktoré ku skautskému životu bezvýhradne potrebujeme. Obzvlášť, keď nás život dostane do situácií, kedy zapaľovač nie je po ruke. Kresadlo podpaľovač zaisťuje vyššie šance na prežitie a je vhodný pre každého správneho skauta (survivalistu a bushcraftera).

Kresadlo má dlhú životnosť a vydrží veľmi dlho. Iskry tu dosahujú teplotu až 3.000 °C. Kresadlo je schopné zapáliť väčšinu pripraveného materiálu (suchá tráva, vetvičky a pod.). Pripravte sa na prírodu a dokážte, že skauti sú páni ohňa.

Benefity, o ktorých musíte vedieť:

• – jednoduché použitie
  • – jednoduchá konštrukcia
  • – funguje aj za mokra

Náramok na prežitie 4v1

Nikdy neviete kedy sa ocitnete samy v prírode a budete nútený bojovať o prežitie. Náramok Survival 4v1 môže byť pre vás v tomto prípade veľmi užitočný. Náramok je vkusný doplnok ruky skauta, ktorý obsahuje padákové lano, kresadlo a ocieľku na založenie ohňa a núdzová píšťalka a kompas na určenie svetových strán.

Po nutnom rozpletení dostanete až 3,6 m pevného lana so silou 250 kg. Je teda jasné, že náramok Vám môže pomôcť zachrániť život alebo uľahčiť kritickú situáciu.

• Multifunkčný náramok
• Vyrobený z kovu, plastu a lana
• Rozmery: 25 x 2,6 cm
• 4 funkcie: kresadlo, núdzová píšťalka, lano, kompas
• Dĺžka lana až 3,6 m
• Statická pevnosť až 250 kg
• Ideálny na výlety, kempovanie

Náramok na prežitie 5v1

Nikdy neviete kedy sa ocitnete samy v prírode a budete nútený bojovať o prežitie. Náramok Survival 5v1 môže byť pre vás v tomto prípade veľmi užitočný. Náramok je vkusný doplnok ruky skauta, ktorý obsahuje padákové lano, kresadlo na založenie ohňa a núdzová píšťalka a kompas na určenie svetových strán. Náramok má aj zabudovaný malí nožík. Je v čiernej a zelenej farbe.

• Multifunkčný náramok
• Vyrobený z kovu, plastu a lana
• Rozmery: 25 x 2,6 cm
• 4 funkcie: kresadlo, núdzová píšťalka, lano, kompas, nožík
• Dĺžka lana až 3,6 m
• Statická pevnosť až 250 kg
• Ideálny na výlety, kempovani

Je v čiernej a zelenej farbe.

• KPZ 1 – Technická výbava do lesa, 12 v 1

Set na prežitia je veľmi výhodný set na prežitie. Tento survival kit je veľmi obľúbený na trhu. Základné balenie obsahuje aj horčíkové kresadlo s ktorým založíte oheň. Veľmi praktický set keď milujete prírodu a trávite v nej aj niekoľko dní.

Set obsahuje základné veci prežitia 12 v 1:

• vode odolná krabička
• svietidlo so zoom
• ICE prikrývka
• vreckový viacúčeloví pomocník
• teleskopická tyčka na rozfúkanie ohniska
• kresadlo veľké
• multifunkčná lyžička
• taktický nožík
• niťová pílka na drevo
• držiak na PET fľaše
• paracord náramok s kompasom a kresadlom
• obranné taktické pero s možnosťou písania
• návnada na rybu

Ideálna sada na kemping, strávenie dlhého času v prírode, ako pomocná sada do auta a iné.

Tento set poteší naozaj každého, nielen Skauta

Cena 21,99€ s DPH

KPZ 2 – Technická výbava + prvá pomoc, 15 v 1

Set obsahuje základné veci prežitia 15 v 1:

• vode odolná krabička
• svietidlo so zoom
• kompas
• ICE prikrývka
• 5x leukoplast
• 1x sterilná gáza
• 2x alkoholová handrička
• Vreckový viacúčeloví pomocník
• Teleskopická tička na rozfúkanie ohniska
• kresadlo veľké
• taktický nožík
• niťová pílka na drevo
• držiak na PET fľaše
• paracord náramok s kompasom a kresadlom
• obranné taktické pero s možnosťou písania

Tento set poteší naozaj každého, nielen Skauta.

Cena 21,99€ s DP

Taktický viacúčelový nožík 5v1

Multifunkčný nožík 5v1 poslúži v lese ako aj v aute na záhrade ale aj ako každodenný nástroj v kancelárii.

• Ostrá čepeľ
• bezpečné nosenie v uzavretom stave
• spona na opasok
• hrot na rozbitie skla