Požičajte si knihu a naučte sa niečo o vedení detí a spoznávaní prírody

Naša knižnica je tu pre členov 19. Zboru a rodičov, ktorý chcú vedieť viacej o skautskom hnutí, správnej výchove detí a živote v prírode. Knihu si môžete požičať napísaním emailu na skautisala@gmail.com Pokiaľ  nie ste priamo člen 19. Zboru ale rodič, nezabudnite uviesť meno dieťaťa

Knihu Vám následne požičia radca družiny do ktorej chodí Vaše dieťa.

Novinka v knižnici

Skautská prax

Skvelá kniha nielen pre deti. Ako s nami dokážu komunikovať zvieratá v lese a aké sú ich tajomstvá.

Skautská prax

Kreslená kniha toho najdôležitejšieho zo skautskej praxe do každého vačku!

Vodácka príručka

Kniha zahŕňa všetko, čo by mali vedieť a poznať vodcovia vodných skautov – kapitáni a kapitánky

Minipríručka Hmyz

Minipríručka Hmyz – Detailné ilustrácie 180 druhov hmyzu – Základné fakty o znakoch, habitate a správaní – Vložený plagát s názornými porovnaniami medzi jednotlivými druhmi…

Ako prežiť rodičovstvo

Kniha slovenskej autorky, dlhoročnej rodičovskej poradkyne, Martiny Vagačovej, ponúka odlišný prístup k dieťaťu, než väčšina z nás zažila v detstve. Dieťa vníma ako rovnocenného partnera vo výchove. Vo vzťahu zdôrazňuje rešpektujúce a dôstojné zaobchádzanie.

Príručka pre skautských vodcov

Dozviete sa ako viesť deti v skautingu. Príručka pre skautských vodcov je výnimočná publikácia, ktorá formovala takmer jednu celú generáciu skautských vodcov a vodkýň.

Prvý Skaut

Príručka k prvému stupňu skautovho napredovania. Takmer stovka strán naplnených zaujímavosťami, príbehmi, tipmi a skautskou praxou pomôže skautom a skautkám na začiatku ich cesty.

Neznáme cesty

Príručka k druhému stupňu nového Skautského napredovania. Pokračovanie napredovania s väčším rozsahom, väčšou pestrosťou, plné zaujímavých úloh, návodov a tipov.

Posledný vrchol

Programová príručka Posledný vrchol k tretiemu stupňu nového Skautského chodníka. Ukončenie skautského napredovania a prechod k Rangerom.

Skauting pre chlapcov

Na svete existuje asi len niekoľko kníh, ktoré sú tak známe ako Skauting pre chlapcov. Táto Baden-Powellova kniha spustila v roku 1908 lavínu, ktorá sa valí dodnes. Po prvom vydaní sa z nej okamžite stal najpredávanejší trhák a najčítanejší titul anglických chlapcov a dievčat. Vďaka ich nadšeniu sa zrodilo skautské hnutie.

Radcovský zápisník

Radcovský zápisník poslúži každému správnemu radcovi, ktorý chce svoju družinu posunúť ďalej a chce urobiť zo svojej družinovej činnosti niečo, na čo jeho členovia len tak ľahko nezabudnú. V knihe je pestrý návod ako spraviť zaujímavé družinové stretnutie a hry.

Príručka pre vĺčatá 1-2. stupeň

Prvý a druhý stupeň napredovania pre mladšie vĺčatá a včielky (7 – 8 rokov). Pracovný zošiť na napredovanie pomocou postáv z knihy džungle.

Príručka pre vĺčatá 3-4. stupeň

Tretí a štvrtý stupeň napredovania pre staršie vĺčatá a včielky (9 – 10 rokov). Pracovný zošit na napredovanie pomocou postáv z knihy džungle.

Ide to aj bez kriku

Kniha Vám ako sa dá od kriku a ponižovania prejsť
k láskyplnému vzťahu, porozumeniu a spokojnosti
na oboch stranách. Zároveň vás naučím orientovať sa vo svojich
vlastných emóciách a naučiť to aj deti. Vďaka týmto zručnostiam budete vedieť záchvatom
hnevu predchádzať a postupom času už nebudete
musieť riešiť žiadnu hystériu.

Vlk, ktorý nikdy nespí

Chcete vedieť kto bol náš zakladateľ skautského hnutia ? Prečítajte si životné príbehy lorda Baden Powella. Bí-Pí mal schopnosti vďaka nim dostal prezývku od kmeňa Matabele –  Impeesa (Vlk), v preklade tiež – „Vlk ktorý nikdy nespí a prechádza sa po nociach“ 

Špeciálne ďakujeme Strunke  (82. zbor Polaris Sereď) za tento výtlačok.

Slovenská skautská symbolika

Publikácia Slovenská skautská symbolika pomáha správne používať a chápať symboliku v oddieloch a zboroch. Správna vlajka, správny symbol. Môže byť taktiež veľkým prínosom pre skautských zberateľov.

Nováčik

Chcete spoznať skautské základy? Základná príručka pre každého nového člena skautingu – či už skauta, rangerky alebo rovera.

Stromy a kry

Názorné farebné fotografie a prehľadné informatívne texty – tento sprievodca do vrecka obsahuje všetko podstatné pre to, aby ste sa naučili rozoznávať kríky a stromy…

Vtáky

Názorné farebné fotografie a prehľadné informatívne texty – tento sprievodca do vrecka obsahuje všetko podstatné pre to, aby ste sa naučili rozoznávať vtáky…

Odborky

Odborky sú jedným z najobľúbenejších prvkov programu v Slovenskom skautingu. Takmer každý si medzi nimi nájde oblasť, ku ktorej má blízko a chce sa v nej zlepšiť. Rodičia si tam taktiež nájdu výzvu v ktorej sa prekonajú a stanú lepšími.

Huby strednej Európy

Praktický pomocník pri určovaní a zbere húb priamo v teréne. Charakteristiky jednotlivých húb dopĺňajú farebné fotografie, ktoré začiatočníkom uľahčia identifikáciu aj menej známeho úlovku…

Jedlé Bylinky a plody

Názorné farebné fotografie a prehľadné informatívne texty – tento sprievodca do vrecka obsahuje všetko podstatné pre to, aby ste sa naučili rozoznávať bylinky, jedlé plody lesa a lúk.

Vtáky

Malé vreckové vydanie, názorné farebné fotografie a prehľadné texty Kniha  obsahuje všetko podstatné pre to, aby ste sa naučili rozoznávať vtáky.

Rangerský Horizont

Rangerský horizont je príručka stupňov napredovania pre rangerov a rangerky vo veku 15 až 18 rokov. Chcete vedieť ako to robia?

Slobodná hra

Kniha propojuje nejnovšie  poznatky o prirodzenej hre vonku a v rodine. Sú v nej praktické inšpirácie rodičov štyroch detí. Je určená pre rodičov učiteľov a vychovávateľov detí. Inšpirujte ako odviesť pozornosť od monitoru a stráviť čas zmysluplne. 

Filotea

Kresťanská literatúra. V roku 1609 sa objavilo prvé vydanie Úvod do zbožného života od svätého Františka Saleského, ženevského biskupa v rezidencii v Annecy. Vyzýval k ceste ku svätosti – úplnej oddanosti každého, bez ohľadu na životný stav, sociálny status, či vek.

Bezpečne na tečúcej vode

 Kniha sa zaoberá prevenciou bezpečnosťou a záchranou na riekach. Zahrňuje totiž informácie, ktoré by mal poznať každý, kto chce jazdiť na turistickej i divokej vode alebo kto organizuje zjazd pre skupinu vodákov či detí.

Technika plavby

Kniha vodného skauta Mariána Kvasnicu – Majorán. 

Kniha je o ovládaní lodí a technikách ako poznať všetky problémy, ktoré sa môžu vyskytnúť pri plavbe. Pomôže nám  počas vodáckej praxe aby sme zažili čo najmenej nepríjemných prekvapení.

Úvod do skautingu

Základná kniha pre oboznámením sa s metódami skautského hnutia. Je to staršia neaktualizovaná publikácia.

Ceremoniály

Metodická príručka Ceremoniály v Slovenskom skautingu je  návod ako správne viesť rituály v Slovenskom skautingu. Správny nástup, slávnostný oheň, rozlúčka na dobrú noc to sa dočítate v tejto brožúre.

Spoznaj vtáky podľa peria

Dokonalé fotografie vtáčích pier zoradené podľa farebných odtieňov Našli ste na prechádzke perá a zaujíma vás, ktorým vtákom patria? Vďaka tejto knižke sa vám ich podarí určiť rýchlo a jednoducho. – Vtáčie perá sú zoradené podľa podobných znakov na fotografiách, ktoré mimoriadne verne…

Moje Telo patrí mne !

Ochrana pred nevhodným správaním v organizáciach a v kolektívoch. Ako správne vysvetliť deťom, čo je primerané a čo je už za hranicou . Komu sa treba zveriť, aby sa deti vedeli chrániť?  Kto je ich bezpečný kruh? Dočítate sa v tejto publikácii. Je to dar od Dáši Cingálkovej spolu-lektorka zastrešujúca projekt Safe from Harm.

SĽUB srdce skautingu

Metodická príručka Sľub – srdce skautingu v tlačenej podobe. Dočítate sa v nej prečo je skautský sľub taký dôležitý pre skautov a ako sa naň pripraviť.